Menu Zamknij

W jakim oświetleniu dobierać kolory z palety farb PARA

Bez światła nie ma koloru - czyli jak zmieniać kolory z palety farb PARA bez malowania

Kolory mogą wywoływać wspaniałe uczucia i poprawiać przestrzeń życiową. W Laboratorium Koloru znajdującym się w Warszawie chcemy pomóc ci uczynić twój dom przytulnym poprzez właściwe użycie światła i przy zastosowaniu kolorów z palety farb PARA. Pamiętaj - bez światła nie ma koloru.

Szczegółowe informacje na temat warunków oświetlenia

Kolory są wszędzie. Wszędzie tam, gdzie się obracamy, podejmujemy decyzje dotyczące kolorów. Nie istnieje takie coś jak brzydki kolor. Kolor staje się nieatrakcyjny dla oczu, jeśli jest niewłaściwie używany. Więc od czego zaczynasz dekorację swojej przestrzeni? Odpowiedni plan piętra pomoże ci zebrać wszystkie elementy pokoju. Pracuj od podłogi w górę. Kosztownych błędów można uniknąć poprzez odpowiednie planowanie.

Pamiętaj, że twoje meble nie muszą być ustawione przy ścianach. Zdefiniuj punkt centralny - środek ciężkości w pokoju - i umieść wokół niego swoje meble. Stwórz wygodne miejsce pod grupę konwersacyjną - być może zimą przy kominku, latem wokół okna z widokiem.

Po wybraniu miejsca, plan oświetlenia jest kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Aby zobaczyć, jak dany kolor z palety farb PARA będzie reagował w twoim pokoju, powinien być oglądany w świetle dziennym pod naturalnym światłem, zaś pod sztucznym światłem w nocy. Wyjątek stanowią pomieszczenia, w których światło sztuczne jest używane również za dnia. Kolor farby może dla oka drastycznie się zmienić. Proces ten nazywany jest metameryzmem - co oznacza, że ​​kolorystyka pojawia się jako jeden kolorowy widok w jednym świetle, a w innym nasze oko będzie widziało ją inaczej.

Jak dzielić rodzaje światła

Światło dzienne o wschodzie i zachodzie słońca jest ciepłe, a światło dzienne w południe, o dziwo, może być chłodne. Sztuczne światło jest albo chłodne, zmierza w kierunku niebieskiego, albo ciepłe i zmierza w kierunku czerwieni. Światło żarowe jest ciepłe i pochlebne, ponieważ oświetlenie fluorescencyjne zwykle pochyla się w kierunku chłodnego spektrum. To wydaje się być jasne. Oświetlenie halogenowe ma silne niebieskie spektrum, które działa dobrze w celu wzmocnienia bieli, szarości i błękitu. Żarówka halogenowa będzie żółta, jeśli znajduje się na przełączniku ściemniacza. Blask świecy i światło z kominka nazywane jest oświetleniem uzyskanym poprzez spalanie - daje uczucie ciepła i powinno być używane tak często, jak to możliwe.

Aby stworzyć nastrój w swoim pokoju i zaspokoić swoje potrzeby, dobieraj kolory z palety farb PARA pracując ze wszystkimi trzema poziomami oświetlenia.

 

Odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia jest również niezmiernie ważne w celu zachowania równowagi i zaakcentowania danego koloru. Pracuj ze wszystkimi trzema poziomami oświetlenia, aby stworzyć nastrój w swoim pokoju i zaspokoić swoje potrzeby:

1. Oświetlenie podstawowe - światło z sufitu, zapewniające ogólne oświetlenie.
2. Oświetlenie pomocnicze - oświetlenie zorientowane na zadanie, lampy do czytania i / lub oświetlenia pod szafkami kuchennymi.
3. Nastrojowe oświetlenie - źródło światła wychodzące z podłogi w górę. Można je umieścić za drzewami, aby stworzyć cienie dające poczucie tajemniczości.

Dobre oświetlenie zajmie przestrzeń bez przeszkadzania. Oświetlenie może zmienić wielkość pomieszczenia, zmienić nastrój, ale co równie ważne, może zmniejszyć napięcie oraz bóle głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *